24фудбал

Миовски и Абердин се радуваа во Глазгов, победа над големиот Ренџерс!

Откако во минатото коло ја забележа првата победа во шкотската лига оваа сезона, Абердин денеска го шокираше Глазгов Ренџерс откако го победи на негов терен со 3-1.

Останато

Глазгов Ренџерс беше голем фаворит во овој дуел, но Абердин покажа дека лошиот старт на сезоната не беше соодветен на нивниот квалитет.

Миовски беше стартер на натпреварот, но не беше меѓу стрелците на головите.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.