24фудбал

Вулвс го шокираше Манчестер Сити, Кристал Палас го победи Јунајтед на Олд Трафорд! (ВИДЕО)

Манчестер Сити го доживеа првиот пораз оваа сезона откако со 2-1 загуби на гостувањето кај Вулвс, фудбалерите на Манчестер јунајтед уште еднаш со наведната глава го напуштија Олд Трафорд откако беа поразени од Кристал Палас со 1-0.

Англија

Заврши перфектниот старт на Манчестер Сити, денеска со пораз се враќаат од гостувањето кај Вулвс.

Волците поведоа уште во 13. минута со автогол на Диаш, Манчестер Сити изедначи со прекрасен погодок на Алварез од слободен удар за 1-1.

И во моментите кога се чинеше дека Манчестер Сити ќе го сврти резултатот, Хванг постигна гол за победа на Вулвс од 2-1.

Се чинеше дека Манчестер јунајтед полека излегува од кризата, но тоа не било така. Тимот на Тен Хаг денеска загуби од Кристал Палас на Олд Трафорд.

Единствениот гол на мечот го постигна Андерсен во 25. минута од натпреварот.

Арсенал со убедливи 4-0 се враќа од гостувањето кај Борнмут. Во првото полувреме Сака и Одегард постигнаа голови.

Во вториот дел Хаверц погоди од пенал, тоа беше негов прв гол за Арсенал, конечните 4-0 ги постави Бен Вајт во судиското продолжение.

Њукасл со 2-0 го совлада Барнли, со голови на Алмирон и Исак.

Вест Хем со 2-0 го победи Шефилд јунајтед, а Лутон славеше гостински триумф кај Евертон на Гудисон Парк.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.