24фудбал

Чави за автоголот на Рамос: Тоа е лошо за него, но добро за нас - таков е животот!

Дербито меѓу Барселона и Севиља заврши со победа од 1-0 за каталонскиот тим и тоа со автогол на Серхио Рамос.

Шпанија

Судбината беше брутална кон Рамос, таа сакаше токму на меч против Барселона да си постигна автогол кој беше клучен за победа.

По мечот Чави имаше големи пофали за Рамос.

„Не се видов со него, не зборував. Тој е спектакуларен дефанзивец и заслужува големи заслуги што е на врвно ниво на негова возраст. Тој е професионалец“, вели Чави.

„Што се однесува до голот, штета за него, но тоа е добро за нас. Таков е животот, фудбалот е живот“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.