24фудбал

Во Англија се сомневаат во чесноста на ждрепката, Манчестер јунајтед 12 пати по ред е домаќин!

По ждепката за Лига Купот, тргна теорија на заговор во Англија дека Манчестер јунајтед нечесно е привилигиран во ждрепките.

Англија

Манчестер јунајтед 12 пати по ред е извлекуван да биде домаќин во куп натпреварите. Последен пат на гостински терен во куп дуел играле на 21. март 2021 година кога беа поразени на гостувањето кај Лестер со 3-1.

Веројатно се работи за случајност, но шансите за да добиете ждрепка 12 пати по ред на домашен терен се исклучително мали, па оттаму тргнуваат сомнежите на некои.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.