24фудбал

Манчестер јунајтед убедлив против Кристал Палас (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед се пласираше во осминафиналето од Лига Купот на Англија откако со убедливи 3-0 го совлада Кристал Палас.

Англија

Момците на Тен Хаг конечно одиграа натпревар на високо ниво и додоа до победа која може да влијае позитивно на нивната самодоверба за предизвиците во Премиерлигата.

На денешниот меч Гарначо и Касемиро постигнаа голови во првото полувреме, Марсијал погоди во вториот дел за конечни 3-0.

Во другите мечеви од Лига Купот кои се играа вечерва постигнати се следниве резултати: Салфорд - Барнли 0:4, Порт Вејл - Сатон 2:1, Питербороу 2:2 (3:1 пен), Ипсвич - Вулвс 3:2, Екстер - Лутон 1:0, Брадфорд - Мидлсброу 0:2.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.