24фудбал

Во Манчестер јунајтед веќе размислуваат за ангажман на нов голман!?

Андре Онана има лош почеток на кариерата во Манчестер јунајтед, а некои информации велат дека клубот веќе почнал да размислува за ангажман на нов голман.

Англија

Манчестер јунајтед одлучи да не го продолжи договорот со Давид Де Хеа по крајот на минатата сезона и го купи Андре Онана од Интер за 55 милиони евра. Одлука која се покажа како комплетно погрешна, барем засега.

Онана има очаен старт на сезоната со многу примени голови и многу грешки. 

Некои информации велат дека Манчестер јунајтед размислува да тргне по голманот на Атлетико Мадрид, Јан Облак доколку во меѓувреме не се подобри формата на Андре Онана.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.