24фудбал

„Јас сум во Саудиска Арабија за пари, но не знам што бара Роналдо тука!“

Австрискиот интернационалец, Срѓан Спиридоновиќ признава дека се преселил во Саудиска Арабија само поради парите, но додава дека не го разбира потегот на Кристијано Роналдо, кој веќе има заработено огромно богатство.

Останато

Изминатово лето, голем број на фудбалери ја заменија Европа со Арапскиот полуостров, тие во своите изјави велеа дека биле примамени од проектите и плановите за развој на фудбалот во Саудиска Арабија, но на сите им е јасно дека одат таму за пари.

Од ваквата вистина не се крие австрискиот интернационалец, Срѓан Спиридоновиќ кој призна дека се преселил во Саудиска Арабија поради парите.

„Доколку сакате да ја уновчите вашата кариера, Саудиска Арабија е правото место за тоа“ - вели Срѓан Спиридоновиќ, кој игра во втората лига во редовите на Хаџер и има плата од околу 500.000 долари по сезона.

„Но не го разбирам Кристијано Роналдо, да бев на негово место, никогаш немаше да дојдам во Саудиска Арабија. Има заработено толку многу пари, и сака уште. Не го разбирам ова“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.