24фудбал

Роналдо даде два гола, Ал Наср го победи Ал Ахли (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо беше двоен стрелец на дуелот меѓу Ал Наср и Ал Ахли каде имаше дури седум гола.

Останато

Кристијано Роналдо ја отвори и ја затвори серијата погодоци за Ал Наср кој со 4-3 го победи Ал Ахли кој им е еден од главните конкуренти за титулата. Останатите два погодоци беа дело на Талиска.

Кеси даде гол за Ал Ахли, а погоди и Ријад Марез од пенал, тој беше асистент за третиот погодок кој го реализираше Ал Брикан.

На овој меч Роналдо имаше и едно епско промашување кое можете да го видите на овој ЛИНК.