24фудбал

Врие во соблекувалната на Манчестер јунајтед, еден куп фудбалери му замеруваат на Тен Хаг

Медиумите од „островото“ пишуваат за тензија во соблекувалната на Манчестер јунајтед, дел од фудбалерите му замеруваат на Ерик тен Хаг за третманот кој го имал кон Давид де Хеа, на други пак им е преку глава од критиките на стратегот.

Англија

„Ѓаволите“ се во криза, со децении немале ваков лош старт во сезона. Со четири порази на шест меча, тоа е најлошиот почеток во последните 36 години. Исто така, примија три или повеќе погодоци на три натпревари во низа за прв пат по 1978 година.

Како што пишуваат медиумите од „островото“, има тензија во соблекувалната на Манчестер јунајтед.

Дел од фудбалерите му замеруваат на Ерик тен Хаг за третманот кој го имал кон Давид де Хеа. Шпанецот си подаде рака за нова соработка, но во последен момент беше повлечен договорот, а Манчестер јунајтед инвестираше околу 50 милиони фунти во Андре Онана, кој му е добро познат на стратегот од времето во Ајакс. Голманот имаше неколку кикса, последниот против Баерн Минхен, па ова не оди во корист на промената помеѓу стативите.

Ова не е единствениот проблем, на одредени фудбалери им е преку глава од критиките на Ерик тен Хаг. Тие исто така сметаат дека Холанѓанецот има неколку омилени играчи, и нив не им забележува и покрај тоа што не играат на потребното ниво.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.