24фудбал

Не му е првпат, голманот Проведел и пред три години постигнал гол! (ВИДЕО)

Голманот на Лацио, Иван Проведел е хит во првата ноќ од Лигата на шампионите оваа сезона откако постигна гол во 95. минута за реми на неговиот тим против Атлетико Мадрид.

Италија

Голот кој Проведел го постигна против Атлетико Мадрид не му е прв, тој во 2020 година постигнал погодок и во Серија Б.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.