24фудбал

Роналдо победи во Лига на шампиони, но во азиската!

Ал Наср со 2-0 победи на гостувањето во Иран кај Персеполис во првото коло од азиската Лига на шампиони.

Останато

Кристијано Роналдо и неговите соиграчи со цел плен се враќаат од Иран. Португалецот не беше стрелец на погодок на овој меч.

Во 62. минута, репрезентативецот на С. Арабија, Гареб погоди за 1-0, на додавање на Брозовиќ, а 10 минути подоцна тој му беше асистент на Касем. 

Роналдо учествуваше во акцијата за првиот погодок, тој одлично го проигра Брозовиќ кој беше асистент.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.