24фудбал

Голманот на Лацио даде гол во 95. минута за реми против Атлетико! (ВИДЕО)

Мечот меѓу Лацио и Атлетико Мадрид заврши 1-1, а имаше луд финиш во кој голманот на домаќините Проведел постигна погодок и го спаси својот тим од пораз.

Лига на Шампиони

Атлетико Мадрид имаше водство со гол на Бариос од 29. минута и предноста ја чуваше се до самиот финиш.

Во последните моменти од натпреварот и голманот на Лацио, Проведел тргна во нападот. Токму тој постигна гол со глава за бод на неговиот тим. Конечни 1-1.


Најинтересни моменти од целиот меч:

Во оваа група се одигра и дуелот меѓу Феенорд и Селтик кој заврши со 2-0 за холандскиот тим.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.