24фудбал

Шок на Етихад, Црвена звезда води против Европскиот шампион! (ВИДЕО)

Црвена звезда води со 1-0 на гостувањето кај Манчестер Сити со гол на Букари во судиското продолжение од првото полувреме.

Лига на Шампиони

Манчестер Сити постојано напаѓаше, се редеа шанси пред голот на Омри Глазер, но ниту еднаш не беше затресена неговата мрежа.

Во самиот финиш од мечот, Звезда од првиот шут на голот дојде до водство од 1-0, Букари беше стрелец на погодокот.