24фудбал

Анчелоти: Целта на Реал Мадрид секогаш е да ја освои Лигата на шампионите

Реал Мадрид утре против Унион Берлин ја започнува новата сезона од Лигата на шампионите, кралскиот клуб секогаш е еден од главните фаворити за пехарот.

Лига на Шампиони

Во пресрет на стартот на ЛШ, Карло Анчелоти одговараше на прашања на прес-конференција.

„Лигата на шампионите секогаш е посебна за нас. Манчестер Сити е фаворит, имаат одличен состав кој освои минатата година. Па мислам дека тие се фаворити. Нашата цел секогаш е да дојдеме до финалето и да го освоиме натпреварувањето“, вели Анчелоти.

„Унион Берлин игра тимски, тие немаат фубалери кои отскокнуваат, но се обединети и се многу добар тим“.

„Ние сме добро подготвени за Лигата на шампионите оваа година, имаме тим со нови одлични засилувања. Фран и Хозелу се важни за нас, а Белингем е исклучителен“.

„Можам да ви кажам дека Модриќ ќе игра утре, ќе биде статер. Знам дека ова не е идеална спортска ситуација за Модриќ, но нашиот однос е одличен. Се разбираме многу добри, дури и еден ден кога нема да бидеме заедно, јас и тој ќе имаме одличен однос“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.