24фудбал

Неспорски потег на Нејмар за кој во Европа сигурно ќе добиеше црвен картон! (ВИДЕО)

Ал Хилал со гол во самиот финиш се спаси од пораз против Навбахор во азиската Лига на шампиони, а во центарот на вниманието е Нејмар.

Јужна Америка

Нервозата во составот на Ал Хилал беше голема, тимот даде толку пари, а не може да победи клуб од Узбекистан. Во стартниот тим беа Нејмар, Невеш, Митровиќ...

Во еден момент Нејмар оттурна противнички играч, а потоа намерно ја шутна топката во него. За овој неспортски потег доби само жолт картон, во Европа сигурно ќе беше исклучен.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.