24фудбал

Рамос по настапот за Севилја: Сега можам да умрам среќен!

Шпанскиот дефанзивец Серхио Рамос одигра важна улога на теренот во победата на Севилја од 1-0 против Лас Палмас во Ла Лига.

Шпанија

Рамос се врати во Севилја летово, откако му заврши договорот со ПСЖ, а по првиот настап во новата сезона за екипата од Андалузија даде кратка изјава.

„Ова е неверојатно чувство кое не може да се опише со зборови. Навивачите со примето ми покажаа што мислат за мене. Никогаш нема да го заборавам овој момент. Сега можам да умрам среќен“, кажа Рамос.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.