24фудбал

Мајсторски гол на Хадсон-Одои на своето деби за Нотингем со кој донесе бод против Барнли (ВИДЕО)

Нотингем форест и Барнли одиграа нерешено 1-1, а Хадсон-Одои имаше деби кое ќе го памети, со прекрасен гол го спаси својот тим од пораз.

Англија

Барнли поведе со гол на Амадуни пред крајот на првото полувреме. Со предност од 1-0 за гостите се замина на одморот.

Во 62. минута Хадсон-Одои постигна прекрасен гол за израмнување на 1-1. Ова беше негов деби натпревар за Нотингем форест.

15 минути подоцна Барнли даде уште еден гол, но им беше поништен поради играње со рака.

Пред самиот крај, напаѓачот на Барнли, Фостер доби директен црвен картон откако со лакт удри противнички играч.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.