24фудбал

Рамос пожртвувано се фрли за да спаси гол и ги освои фановите! (ВИДЕО)

Серхио Рамос го имаше потегот на натпреварот на мечот меѓу Севиља и Лас Палмас, дефанзивецот се фрли за да спаси една топка која одеше во голот и му успеа тоа, собра овации од полниот стадион.

Шпанија

Пред доаѓањето на Рамос, Севиља имаше три порази по ред. Синоќа на неговото деби мрежата беше сочувана, а извојувана минимална победа од 1-0.

Рамос по речиси две децении се врати во Севиља, дел од фановите ги освои и со неговиот емотивен говор, но дефинитивно сите ги придоби со неговата луда интервенција против Лас Палмас.

При еден напад на гостите, Рамос се фрли пожртвувано, ја удри топката со телото и спречи да биде постигнат гол. Публиката беше воодушевена.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.