24фудбал

Реал Мадрид со пресврт во второто полувреме го победи Сосиедад (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 2-1 го совлада Реал Сосиедад иако губеше по првите 45 минути, со головите на Валверде и Хозелу во вториот дел дојде до трите бода.

Шпанија

Рано стигна студен туш на Сантијаго Бернабеу, Баренечеа во петтата минута постигна гол за водство на Реал Сосиедад од 1-0.

Веднаш откако почна второто полувреме Валверде даде прекрасен гол за израмнување на 1-1.

Не се чекаше долго и за водството на Реал Мадрид, во 60. минута Хозелу погоди за пресврт и победа од 2-1.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.