24фудбал

Рамос го одигра првиот меч по враќањето во Севиља и веднаш победа без примен гол (ВИДЕО)

Пред да дојде Рамос во Севиља, андалузијците имаа серија од три порази во првите три кола, денеска со 1-0 го совладаа тимот на Лас Палмас.

Шпанија

Рамос денеска го одигра својот прв меч по враќањето во Севиља, настапи 90 минути, а неговиот тим не прими гол и победи.

Единствениот погодок беше дело на Лукебакио во 71. минута од натпреварот.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.