24фудбал

Барди со супер асистенција ја најави победата на Трабзонспор во дербито со Бешикташ! (ВИДЕО)

Трабзонспор со 3-0 го победи Бешикташ во големото дерби, а македонскиот репрезентативец имаше одлична асистенција за воведниот погодок.

Македонија

Во 29. минута Барди направи одличен дриблинг, а потоа упати центаршут, топката дојде до главата на Онуачу на кого не му беше тешко да постигне гол за 1-0.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.