24фудбал

Тросар донесе три бода за Арсенал од Гудисон Парк (ВИДЕО)

Арсенал со гол на Тросар во второто полувреме дојде до минимална победа на гостувањето кај Евертон од 1-0.

Англија

Арсенал беше подобар во текот на целиот меч, во првото полувреме даде и гол преку Мартинели, но погодокот беше поништен поради офсајд од Нкетија.

Клучниот момент се случи во 69. минута кога по асистенција од Сака, Тросар постигна убав гол за водство од 1-0 кое значеше и победа.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.