24фудбал

Одмаздата која ПСЖ ја подготвува за „случајот Мбапе“

Според пишувањата на ОК Диарио, ПСЖ мерка неколку фудбалери на Реал Мадрид и ќе се обиде да донесе некоја ѕвезда на „кралевите“ како одмазда за „случајот Мбапе“.

Франција

Килијан Мбапе одби да ја искористи опцијата за продолжување на соработката со ПСЖ до јуни 2025. Се верува дека напаѓачот веќе има договорено трансфер во Реал Мадрид, и следното лето како слободен играч ќе се пресели на „Бернабеу“.

Па ПСЖ сака да се одмазди и да „украде“ некоја ѕвезда на „кралевите“. Како што пишува ОК Диарио, на листата со желби која ја креирал Насер Ал Келаифи има пет имиња.

На врвот се Винисиус Жуниор и Родриго, двајца од најперспективните офанзивни фудбалери во светот.

Првиот човек на ПСЖ исто така ги мерка и Орелиан Чуамни и Едуардо Камавинга, кои ќе се вклопат во новата политика, односно ангажман на перспективни француски фудбалери.

Последно име на списокот е Ернесто Валверде, кој полека се промовира во незаменлива алка во тимот на Карло Анчелоти.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.