24фудбал

Барди е мајстор за слободни удари, сега тоа го знае и Донарума! (ВИДЕО)

Енис Барди постигна прекрасен гол од слободен удар во 81. минута од натпреварот за израмнување на Македонија на 1-1 против Италија.

Македонија

Позицијата беше идеална за Енис Барди, а тој покажа каков мајстор е за слободни удари.