24фудбал

Навивачите на Англија не можат да поверуваат, кого чуваше Мегваер при голот на Зинченко? (ФОТО)

Хари Мегваер не игра за Манчестер јунајтед но денеска беше стартер за Англија против Украина, а навивачите веднаш му замерија за реакцијата при голот на Зинченко за водство од 1-0.

Останато

Англија не го задржа 100% учинок во квалификациите за ЕВРО 2024, избраниците на Саутгејт попладнево одиграа 1-1 на гости против Украина.

Многумина беа изненадени кога во стартниот состав го видоа името на Хари Мегваер, дефанзивецот за Манчестер јунајтед оваа сезона има само дваесетина минути.

За маката да биде поголема, тој лошо реагираше при водството на Украина, не ја процени добро ситуациајта па се залета и судри со својот колега Геи, и остави празен простор за Зинченко да реализира за 1-0.

Навивачите на социјалните мрежи веднаш го изразија незадоволството и не можеа да поверуваат што прави Хари Мегваер.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.