24фудбал

Првите зборови на Нејмар како фудбалер на Ал Хилал

Нејмар вели дека сака да испише нова приказна, првенството во Саудиска Арабија продолжува да бележи прогрес со квалитетни играчи па затоа тоа е идеалното место за него.

Останато

По шест години во ПСЖ, Нејмар денеска направи трансфер во Ал Хилал, рекорден и за „светците“ и за Саудиска Арабија.

Тој за двегодишна соработка ќе инкасира околу 300-400 милиони долари, на сите им е јасно дека парите се главен мотив зад зделката, но Бразилецот со своите први зборови како фудбалер на Ал Хилал се обиде да продаде една поинаква приказна.

„Сакам да испишам нова приказна, и првенството на Саудиска Арабија бележи прогрес, со квалитени играчи, па мислам дека ова е правото место. Ал Хилал е огоромен клуб, со фантастични навивачи, најдобриот во Азија. Чувствувам дека ова е правиот избор за мене, во право време, со правиот клуб. Сакам да постигнувам голови и да победувам и планирам да продолжам да го правам тоа во Саудиска Арабија“ – порача Нејмар.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.