24фудбал

Роналдо не е во тимот на сезоната во Саудиска Арабија (ФОТО)

Кристијано Роналдо иако е убедливо најголемата ѕвезда таму, тој не успеа да се најде меѓу најдобрите 11 во првенството на Саудиска Арабија за изминатата сезона.

Останато

Првата сезона на Роналдо во Ал Наср помина разочарувачки иако неговата гол статистика и не е така лоша. Кога Португалецот пристигна, неговиот тим беше прв на табелата, а потоа ја загуби трката за титулата.

Роналдо не успеа да се најде во тимот на сезоната кој го креираше специјализираната компанија за статистика „Опта“.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.