24фудбал

Тухел ќе прави ремонт во Баерн Минхен, дури 10 фудбалери си одат

Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел ќе се ослободи од дури десет фудбалери ова лето откако тимот имаше лоша сезона која на крајот беше спасена со освојување на Бундеслигата во последните минути од сезоната.

Германија

Лошата сезона на Баерн Минхен кулминираше со отказите на Оливер Кан и Хасан Салихамиџиќ, а сега од клубот ќе си заминат дури десет играчи.

Жоао Кансело нема да остане во Баерн Минхен, а ова лето ќе бидат продадени и Лукас Ернандез, Лирој Сане и Садио Мане.

Покрај овие четворица, Тухел сака да ги продаде и Горецка, Сабицер, Гнабри, Нумбел, Зомер и Павар.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.