24фудбал

Рома почна преговори со Алваро Мората

Рома се поврзува со напаѓачот на Атлетико Мадрид, Алваро Мората, преговорите веќе се почнати.

Италија

По повредата на Тами Абрахам, на Рома ѝ е неопходен напаѓач, еден од кандидатите е Алваро Мората.

Прв избор беше Мауро Икарди но неговите високи барања и желбата да игра во Лигата на шампионите го направија тој трансфер невозможен.

Рома сега се насочи кон Мората кој е пореална опција. Некои медиуми пишуваат дека преговорите се вреќе почнати.

Мората е многу добар пријател со Пауло Дибала од времето кога двајцата играа во Јувентус. Аргентинецот може да биде адутот на Рома за да биде договорен трансферот на Мората.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.