24фудбал

Официјално: Реал Мадрид искористи клаузула и го врати Фран Гарсија

Реал Мадрид информираше дека Фран Гарсија повторно е нивни фудбалер, тој на Сантијаго Бернабеу се враќа од Рајо Ваљекано.

Шпанија

Левиот бек, Фран Гарсија потекнува од школата на Реал Мадрид, а во 2020 година беше пратен на позајмица во Рајо Ваљекано со кој следната година потпиша перманентен договор.

Во договорот имаше клаузула според која Реал Мадрид може да го врати за 5 милиони евра. Кралскиот клуб го искористи тоа и сега Гарсија повторно е играч на шпанскиот гигант.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.