24фудбал

Официјално: Кеита од Ливерпул се пресели во Вердер Бремен

Германскиот клуб Вердер Бремен се засили со Набу Кеита од Ливерпул кој од Енфилд замина како слободен играч.

Германија

За Кеита ова е враќање во Бундеслигата, пред да стане член на Ливерпул настапуваше во Лајпциг.

Ведер ја доби битката со преостанатите клубови кои се интересираа за Кеита, и денеска го промовираше како ново засилување.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.