24фудбал

Мегваер не сака да си оди од Манчестер јунајтед, Тен Хаг се нервира!

Ерик тен Хаг не смета на Хари Мегвар и тој треба да биде продаден, но дефанзивецот нема намера да го напушти Манчестер јунајтед.

Англија

„Токспорт“ пишува дека Мегваер не сака да си замине од Манчестер јунајтед, а тоа му создава нервози на Ерик Тен Хаг.

Заминувањето на Мегваер ќе го зголеми трансфер буџетот на црвените ѓаволи, па Тен Хаг со нови засилувања ќе може да го освежи тимот.

Но, Мегваер знаејќи дека нема да добие подобра плата на друго место, одбива да си оди од Олд Трафорд без разлика на тоа што не игра.

Тен Хаг бил бесен на ваквиот став на Мегваер поради тоа што нема да може да собере средства за преоден рок каков што посакува.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.