24фудбал

Пике: Нѐ избркаа поради Меси и пак не го донесоа!

Легендата на Барселона, Жерар Пике со фактот што се пензионираше и што се откажа од примањата кои му преостануваа, даде допринос за Меси да се врати, но тоа не се случи.

Шпанија

Покрај Пике, од клубот заминаа Серхио Бускетс и Жорди Алба. Тројцата легендарни играчи на Барселона се откажаа од своите плати со цел клубот да собере средства и да го врати Меси.

Но, Барселона не успеа да го направи тоа, па Пике распали по клубот.

„Без разлика на моето пензионирање и заминувањето на други легенди на клубот. Покрај мене си одат и Бускетс и Алба, но финансиските проблеми остануваат. Нѐ избркаа и пак не го вратија Меси, што е само доказ за нивната неспособност“, изјави Пике.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.