24фудбал

Неста за Малдини: Не знам што се случило, но нема никаква логика!

Поранешниот соиграч на Паоло Малдини, Алесандро Неста како и многу други му даде поддршка на веќе поранешниот директор на Милан.

Италија

Малдини доби отказ од Милан откако неговата визија не беше иста со онаа на сопствениците на клубот.

Многумина беа шокирани од отказот затоа што Малдини директоруваше со голем успех. Еден од оние кои застанаа во одбрана на Малдини е и Алесандро Неста.

„Не знам што се случило, но тоа е надвор од секоја логика. Мислам дека странските сопственици се добредојдени бидејќи носат пари и идеи, но треба да ја проучат историјата на клубот, како што рече Анечлоти. Мислам дека тоа што го направи Паоло, освојувањето на Скудетото и полуфиналето од Лигата на шампионите, не може да остане незабележано“, рече Неста.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.