24фудбал

Ковачиќ ги договорил личните услови со Манчестер Сити, на потег е Челси

Дел од преговорите за трансфер на Матео Ковачиќ во Манчестер Сити завршија, останува уште два клуба да ја договорат висината на обесштетувањето.

Англија

Ковачиќ ги договорил личните услови со Манчестер Сити, а по финалето од Лигата на шампионите двата клуба ќе ги интензивираат преговорите за да го заклучат трансферот.

Ковачиќ сака да замине, а и Челси е отворен да го продаде, па се верува дека наскоро Хрватот ќе стане фудбалер на Манчестер Сити.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.