24фудбал

Белингем на Миконос го прославува трансферот во Реал Мадрид (ФОТО)

Откако ги помина медицинските прегледи во Реал Мадрид, Џуд Белингем замина на краток одмор во Грција каде ќе се релаксира пред да биде официјално претставен како ново засилување на кралскиот клуб.

Шпанија

Белингем е играч на Реал Мадрид, Англичанецот беше приоритетна цел во овој преоден рок за кралскиот клуб и треба да биде играч од исклучителна важност за иднината на тимот.

Синоќа ги помина медицинските тестови во Мадрид и веднаш отпатува на краток одмор во Миконос. Во текот на следната недела Белингем ќе биде презентиран пред медиумите како ново засилување на Реал.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.