24фудбал

Фудбалерите на македонски четвртолигаш готвеа за бездомници (ФОТО)

Фудбалерите и стручниот штаб на македонскиот фудбалски клуб ФК Слободен се приклучија кон иницијативата #РетвитниОброк и готвеа храна за оние на кои таа им е најпотребна.

Македонија

ФК Слободен кој настапува во четвртата лига, но по работата на социјалните мрежи е број еден во Македонија, направи потег за поздрав. Членовите на овој клуб од Скопје учествуваа во иницијативата #РетвитниОброк и зготвија оброци за бездомни лица.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.