24фудбал

Спектакуларна промоција на Бензема во Ал Итихад (ВИДЕО)

Карим Бензема беше пречекан како вистинска мега ѕвезда во Ал Итихад, пред преполн стадион навивачите му се поклонија на фудбалерот кој ја доби Златната топка минатата година.

Останато

Бензема имаше неверојатен пречек во новиот клуб, по Кристијано Роналдо тој е втората голема ѕвезда која пристигна во Саудиска Арабија.

На прмоцијата Бензема ја откри и причината поради која ја прифатил понудата и уште толку ги освои навивачите.

„Прифатив да дојдам бидејќи сум муслиман и ова е муслиманска земја. Отсекогаш сум сакал да живеам тука“, рече Бензема на промоцијата.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.