24фудбал

Финалето од ЛШ може да биде последен меч за Џеко во дресот на Интер

Напаѓачот на Интер, Един Џеко би можел да си оди по финалето од Лигата на шампионите, наводно за него има голема понуда од Фенербахче.

Италија

Џеко во Истанбул ќе игра во финалето против Манчестер Сити, а потоа е можно да остане во турскиот град и да го комплетира трансферот во Фенербахче.

Неговиот договор со Интер истекува на 30. јуни, и покрај одличните перформанси оваа сезона, не постигна согласност за продолжување на соработката.

Според „Ла Република“, Фенербахче му нуди на Џеко двегодишен договор со плата од 4 милиони евра по сезона. Тоа е многу повеќе од понудата која му ја подготвува Интер за продолжување на договорот.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.