24фудбал

Белингем ги помина медицинските тестови во Реал Мадрид, наскоро трансферот ќе биде официјализиран

Полека се завршуваат и последните формалности за да се случи мега трансферот на Џуд Белингем од Борусија Дортмунд во Реал Мадрид.

Англија

Последните информации велат дека Белингем денеска ги поминал медицинските тестови. Договорот е потпишан и тој е со трајност до јуни 2029 година.

Планот на Реал Мадрид е официјално да го презентира пред медиумите во текот на следната недела, а дотогаш би требало да објави дека трансферот е комплетиран.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.