24фудбал

Чави: Го сакам Нејмар, но само како пријател!

Чави одговори на гласините дека Нејмар би можел да се врати во Барселона откако обидот за ангажман на Лео Меси пропадна.

Шпанија

Утринава се појавија гласини дека Нејмар сам се понудил да се врати во Барселона откако стана јасно дека Меси го одбра Мајами.

Но, Чави вели дека не му е потребен Нејмар, имаат други приоритети.

„Изненаден сум, тој не е во нашиот план“, вели Чави.

„Навистина го сакам Нејмар како пријател, но имаме други приоритети“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.