24фудбал

Реакцијата на Леао откако дозна дека Малдини е отпуштен! (ФОТО)

Ѕвездата на Милан, Рафаел Леао која штотуку потпиша нов договор со клубот, со едно емоџи реагираше на социјалните мрежи откако се дозна дека Пауло Малдини заминува од клубот.

Италија

Последниот состанок меѓу директорите на Интер и газдата на клубот Гери Кардинале бил толку негативен што било невозмо заедно да продолжат понатаму.

Одлуката на раководството била Пауло Малдини да си замине од клубот.

Малдини беше еден од главните кои го убедија Рафаел Леао да стави потпис на нов договор со клубот, тоа се случи пред само неколку дена.

Леао брзо реагираше на твитер откако се дозна дека Малдини заминува.

Половина час после полноќ, тој твитна само едно замислено емоџи. Сите во Италија тврдат дека тоа е реакција на одлуката Малдини да биде отпуштен.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.