24фудбал

Ардијан Нухиу е нов тренер на Шкендија

Поранешниот играч и тренер на Шкупи, Ардијан Нухиу стави потпис на двегодишен договор со Шкендија, тој е наследник на Ќатип Османи кој си отиде по крајот од сезоната.

Македонија

Нухиу се враќа во македонскиот фудбал, во изминатите шест месеци тој беше без работа по разделбата со Дрита од Косово.

„Мило ми е што сум тука. Подготвен сум за новиот предизвик, ќе создадеме моќен тим за предизвиците во Европа, а потоа со иста енергија ќе влеземе и во првенството“, кажа Нухиу.

Нухиу имаше богата фудбалска кариера, која ја заврши во 2016 година во Шкупи, каде што потоа работеше две години како тренер, а потоа ја предводеше екипата на косовска Дрита. 


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.