24фудбал

Официјално: Азар конечно заминува од Реал Мадрид!

Најголемото промашување во историјата на Реал Мадрид, Еден Азар си оди од Сантијаго Бернабеу откако постигнал согласност за раскин на договорот.

Шпанија

Азар сакаше да ја одигра и последната сезона од договорот бидејќи имаше огромни примања од Реал Мадрид. Плата која никој друг не би му ја понудил. Иако не играше, тој беше најплатениот фудбалер на кралскиот клуб.

„Реал Мадрид и Азар постигнаа договор за фудбалерот да си замине од клубот на 30 јуни 2023“, соопшти кралскиот клуб.

Договорот меѓу двете страни веројатно значи дека Реал Мадрид ќе го обесштети Азар за раскин на договорот со определена сума.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.