24фудбал

Реал Мадрид се поврзува со тројца напаѓачи од Премиерлигата, Хари Кејн е приоритет!

Кралскиот клуб ова лето на шопинг по напаѓач ќе оди во Премиерлигата, се поврзува со Хари Кејн, Боби Фирмино и Каи Хаверц, играчот на Тотнем е приоритетен избор.

Шпанија

Без разлика дали Бензема ќе остане или ќе замине во Саудиска Арабија, Реал Мадрид ова лето ќе купи најмалку еден напаѓач. 

Карло Анчелоти посакал тоа да биде Хари Кејн, а Флорентино Перез ќе се обиде да му ја исполни желбата.

Актуелниот договор на Кејн со Тотнем истекува на 30 јуни 2024 година, тој нема намера да потпише нов, а Даниел Леви ако сака да заработи на неговото заминување ќе мора да го продаде ова лето.

За Леви побезболна варијанта е да го продаде на клуб надвор од Англија, па Реал Мадрид би можел да биде дестинацијата.

Покрај со Кејн, Реал Мадрид се поврзува и со Фирмино кој на Сантијаго Бернабеу може да пристигне како слободен играч, но и со Каи Хаверц за кого Челси ќе бара високо обесштетување.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.