24фудбал

Ал-Хилал одредил и датум кога да го соопшти потпишувањето со Меси! (ФОТО)

Според каталонскиот весник „Спорт“, Ал-Хилал би требало да биде новиот клуб на Меси, Саудијците одредиле и датум за соопштување на веста.

Шпанија

Наводно, Ал-Хилал сака да го соопшти доаѓањето на Лионел Меси на 6. јуни.

Меси денеска го игра последниот натпревар за ПСЖ, по што го напушта францускиот клуб како слободен фудбалер.

Се шпекулира за две опции за неговата иднина, враќање во Барселона или потпис за клубот од Саудиска Арабија, Ал-Хилал.

Дали информацијата на „Спорт“ е точна, ќе дознаеме за три дена кога ќе дојде датумот кој тие го одредиле за објава на ангажманот на Лео Меси.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.