24фудбал

Милевски остана без Етеми за мечевите со Украина и Англија

Валон Етеми кој е еден од нашите репрезентативци кои се во подобра форма, поради повреда го откажа настапот за престојните квалификациски мечеви против Украина и Англија.

Македонија

Ова е сериозен удар за селекторот Милевски бидејќи Етеми е трет играч од офанзивата на кој не може да смета по Милевски и Чурлинов.

Етеми оваа сезона во дресот на Истанбулспор има 12 гола и четири асистенции во турската Суперлига.

Милевски допрва ќе одлучи дали ќе повика дополнителен фудбалер на местото на Етеми.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.