24фудбал

Хасани се враќа во Данска, потпиша за Хелсингор

Ферхан Хасани по осум години се враќа во Данска, овојпат стави потпис на двегодишен договор со Хелсингор.

Македонија

Поранешниот македонски репрезентативец, повторно се сели во Данска. Од 2013 до 2015 го носеше дресот на Бромби, а сега ќе настапува за Хелингор.

Данскиот клуб соопшти дека Хасани потпишал двегодишен договор со трајност до 30. јуни 2025 година.

Хелсингор настапува во втората по ранг лига во Данска.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.