24фудбал

Чави: Прашајте го Пеп и бордот на Сити зошто не сакаа да го пуштат Кансело во Барселона!

Чави открива дека во јануари Жоао Кансело не пристигнал на позајмица во Барселона затоа што Манчестер Сити не сакале да го пуштат на Камп Ноу.

Шпанија

Во јануарскиот преоден рок, Кансело од Манчестер Сити отиде на позајмица во Баерн Минхен. Опција била и Барселона, но во англискиот клуб не сакале тој да оди таму.

„Жоао Кансело не дојде до Барселона во јануари едноставно поради тоа што Сити не сакаше тој да оди во Барса“, вели Чави.

„Тие не ми кажаа ниту една причина, едноставно не се случи бидејќи Сити кажа не на Барселона како опција. Прашајте ги нив, Пеп, нивниот борд...“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.