24фудбал

Ништо од преселба во Премиерлигата, Асенсио доби убава плата од ПСЖ и оди во Лига 1

Марко Асенсио ќе ја продолжи кариерата во ПСЖ, последните информации велат дека Шпанецот решил да ја прифати понудата на „светците“ за плата од 10 милиони евра по сезона.

Шпанија

Марко Асенсио и Реал Мадрид не успеаја да пронајдат заеднички јазик за продолжување на соработката, па на адреса на фудбалерот пристигнаа неколку понуди од Премиерлигата.

Сепак, последните информации велат дека Шпанецот нема да се пресели на „островото“, Марко Асенсио решил да ја прифати понудата на ПСЖ.

Новинарот Дејвид Орнштајн пренесува дека Марко Асенсио ќе заработува околу 10 милиони евра сосе бонуси и ќе го финализира трансферот во Париз откако ќе заврши сезоната во Ла Лига.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.